p
МОБИЛНИ ИЗЛОЖБИ

Спомени от Велинград

Posted On June 29, 2022 at 7:10 pm by / Comments Off on Спомени от Велинград

Име на изложбата: „Спомени от Велинград”

Автори: Надежда Ангелова, Георги Куманов и Божана Маркова.

Тема на изложбата: Изложбата „Спомени от Велинград” представя само част от колекцията на музея. В нея намират място първите картички за Чепинските бани от края на ХІХ век, издадените през 30-те години рекламни картички за отделните селища, популярните през 60-те и 80-те години картички за курорта Велинград и накрая завършваме с някои от издадените в последните години. Сред избраните фотоси откриваме емблематичните обекти за курорта – от езерото Клептуза, централния плаж и площада на града, до най-новите хотели. Различни са авторите и издателствата на тези пощенски картички. Сред тях се открояват имена като Григор Пасков – изработил картички за редица големи градове и курорти в страната, местните издатели Хр. и Л. Г. Колчагови, ДП „Българска фотография”, Издателство „Септември”, РИК „Елефант” и други. В изложбата са включени снимки и експонати – пощенски картички,  дарени през годините на музея от получатели и колекционери.

Изложбата е предназначена за деца, младежи и възрастни.

Изложбата се състои от  47 снимки с р-ри: 30 х 40 см, 1 снимка с р-р: 37 х 60 см, съпътстващи текстове – 3 бр. с р-ри: 32 х 45 см и 60 бр. пощенски картички

За реализация на изложбата са необходими: Изложбена зала с възможност за окачване на снимките и 3 бр. витрини.

За представянето на изложбата пред публика има: текст за екскурзовод на български език, плакат, покана.

За пренасяне на изложбата е необходима лек автомобил.

Контакти: 0359/ 5 25 91; e-mail: im_vel@abv.bg

p