b-1-e1656535385261
МОБИЛНИ ИЗЛОЖБИ

Николай Гяуров – Великият бас

Posted On June 29, 2022 at 7:20 pm by / Comments Off on Николай Гяуров – Великият бас

Име на изложбата: „Николай Гяуров – Великият бас”

Автори: Снежана Велева.

Художник (пространствено оформление и плакати): Тодор Стефанов

Тема на изложбата: Изложбата представя творческият път на световноизвестния оперен певец Николай Гяуров. Започва с младежките му години в родния Велинград и първите му учители по музика и изявите на родна сцена. Проследява се неговото израстване като един от най-известните оперни певци на световната сцена. Показани са най-значимите му роли, представяни по целия свят.  Цитирани са мисли, впечатления, отзиви на най-известните авторитети: журналисти, диригенти, оперни певци и хора свързани с изкуството.

Изложбата е предназначена за младежи и възрастни. Възможни са лектории, с прослушване на включени в изложбата аудио и видео записи с изпълнения на Н. Гяуров.

Изложбата се състои от 17 табла с р-ри: 70 х 100 см

За реализация на изложбата са необходими: Изложбена зала с възможност за окачване на таблата.

За представянето на изложбата  пред публика има: текст за екскурзовод на български език, плакат, покана и дипляна.

За пренасяне на изложбата е необходима лек автомобил.

Контакти: 0359/ 5 25 91; e-mail: im_vel@abv.bg

b