ВРЕМЕННИ ЕКСПОЗИЦИИ

92 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА НИКОЛАЙ ГЯУРОВ БЛАГОДАРИМ ВИ ДАРИТЕЛИ!9

Posted On September 13, 2021 at 11:16 am by / Comments Off on 92 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА НИКОЛАЙ ГЯУРОВ БЛАГОДАРИМ ВИ ДАРИТЕЛИ!9

На 13 септември, когато честваме 92 години от рождението на Николай Гяуров, Исторически музей-Велинград представя даренията от маестро Александър Тодоров – близък приятел на Златина Гяурова и ПроКредит Банк (България) ЕАД. Това са сребърен пръстен с антична гема, италиански тубус със сценичен грим – перуки за едни от най-емблематичните роли на Николай Гяуров – Борис Годунов, Крал Филип, Дон Базилио и Атила, книгата на Alfredo Colombani „LO Opera Italiana” Milano 1900 с посвещение към Николай Гяуров, Поздравителен адрес от Павел Матев за Николай Гяуров по случай рожденния му ден, снимки и грамофонни плочи.
    Даренията са изложени и обогатиха нашата експозиция “Николай Гяуров – великият бас”, в която посетителите на музея могат да се запознаят и с живота и творчеството на един от световноизвестните оперни певци – великият бас Николай Гяуров, роден във Велинград. Представен е богат фото-документален материал , оригинални костюми от оперни постановки в “Ла Скала”, Милано, матрица на монета сечена в Австрия с неговия лик, партитури, грамофонни плочи с негови изпълнения и други интересни свидетелства за живота и творческата му дейност.
БЪДЕТЕ НАШИ СКЪПИ ГОСТИ!