Posted On August 19, 2021 at 9:20 am by / Comments Off on ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ-ВЕЛИНГРАД ПРЕДСТАВЯ ИЗЛОЖБАТА *С П О М Е Н И О Т В Е Л И Н Г Р А Д*

Изложбата „Спомени от Велинград” представя селекция пощенски картички от богатата колекция във фонда на музея.
     В нея намират място първите картички за Чепинските бани от края на ХІХ век, издадените през 30-те години рекламни картички за отделните селища, популярните през 60-те и 80-те години картички за курорта Велинград и накрая завършваме с някои от издадените в последните години.
Сред избраните фотоси ще откриете емблематичните обекти за курорта – от езерото Клептуза, централния плаж и площада на града, до най-новите хотели. Различни са авторите и издателствата на тези пощенски картички. Сред тях се открояват имена като Григор Пасков – изработил картички за редица големи градове и курорти в страната, местните издатели Хр. и Л. Г. Колчагови, ДП „Българска фотография”, Издателство „Септември”, РИК „Елефант” и др.
     В изложбата са включени снимки и експонати – пощенски картички, дарени през годините на музея от получатели и колекционери.
Автори на изложбата са Надежда Ангелова, Георги Куманов и Божана Маркова.
Изложбата е подредена в изложбената зала на ИМ-Велинград.
БЪДЕТЕ НАШИ СКЪПИ ГОСТИ!
Контакти: 0359/ 5 25 91; e-mail: im_vel@abv.bg