Uncategorized

Онлайн Мастер клас в музея

Posted On May 4, 2021 at 8:42 am by / Comments Off on Онлайн Мастер клас в музея

Ковид 19 ни принуди да търсим нови начини на изява. Нарекоха тези подходи „Новото нормално“. Исторически музей – Велинград направи своите крачки в тази посока – виртуалните разходки из новите изложби. Един начин за достигане до нашите почитатели се оказа Мастер класа по традиционния за нашия край начин за изписване на великденски яйца проведен онлайн.
     Подготовката в музея не бе лека. Закупена бе нова видео камера, нов лаптоп. Участниците в това събитие бяха от голямата фирма Пейсейф България. Техните модератори ни помогнаха в старта на онлайн събитието. А след това бе ред на нашите майсторки – д-р Светла Ракшиева и Елена Белева. И двете имат богат опит от срещи с почитатели на нашата восъчна техника, включително и в чужбина. Затова предаването на познанията им в тънкостите на изписването с писалка и восък бяха на ниво. Това събитие направи нова крачка в представянето на нашата традиционна култура.
Георги Куманов