atel1

Ателиетата за украса на великденски яйца с писалка и восък

Posted On March 14, 2018 at 8:21 pm by / Comments Off on Ателиетата за украса на великденски яйца с писалка и восък

Вече 19 година Исторически музей – Велинград провежда обучение на ученици от Велинград и Драгиново в традиционната техника за украса на великденски яйца с писалка и восък. На откриването присъстваха ученици и учители от СУ „В. Левски”, СУ „Св. св. Кирил и Методий”, ОУ „Хр. Ботев”, НПГГС „Хр. Ботев”, ПГИТ „Ал. Константинов” – Велинград и СОУ „Методий Драгинов” с. Драгиново.

Директорът на музея г-жа Снежана Велева откри ателиетата с пожелание за успех, а етнолога Георги Куманов представи програмата за предстоящата година. Ръководител на заниманията за поредна година ще бъде Кръстю Мичев.

Поради голямото желание на присъстващите деца и гости на музея, бяха изписани първите великденски яйца за тази година.